У РІВНОМУ АКТИВНО ВПРОВАДЖУЮТЬ КУРСИ З ПОВОДЖЕННЯ ЗІ ЗБРОЄЮ ДЛЯ ЦИВІЛЬНИХ ГРОМАДЯН

Рівненські волонтери ознайомились  із  сучасним стрілецьким озброєнням та амуніцією натівського зразка, яке сьогодні надходить до регулярних військ Збройних сил України. Це стало можливим під час навчання, на яке заздалегідь мали змогу записатись усі бажаючі. Під керівництвом досвідчених інструкторів  спортивно-стрілецького клубу  «ALPHA BRAVO», присутні мали змогу повправлятись у техніці заряджання зброї, приміряти на себе військову амуніцію, спробувати зібрати та розібрати пістолет та  автомат, зрештою, потримати і саму зброю в руках.

Ініціаторкою  навчання для цивільних громадян виступила відома рівненська волонтерка, депутатка Рівнеради Катерина Марчук. Як вважає пані Катерина, такі заняття сьогодні слід проводити на кожному підприємстві та фірмі, в державних та приватних установах.

« Ми живемо у такий час, що потрібно вміти, знати та  володіти навиками поводження зі зброєю кожному. Це наш перший етап для цивільних. Радує те, що такі тренінги зацікавили і жінок, які, як бачите, також  взяли участь у цьому заході. Всі ми розуміємо реалії сьогодення і ніхто не знає, що буде завтра. Далі плануємо пропрацьовувати вже практичні завдання, також тактичну медицину. В планах, коли ми все організуємо,  хочемо залучати до цього і інші організації», –  розповіла Катерина Марчук.

Інструктори навчань мають відповідну  акредитацію від провідних європейських спеціалізованих агенцій та навчають не лише цивільних, а й військових на фронті. Рівнянин  Олексій Твердохліб  – один із них. Фахівець навчався у 2016-2018 роках у Європейській академії, має бойовий досвід. Олексій вважає, українцям слід брати приклад з Ізраїлю, де впродовж 35-ти років триває конфлікт з Палестиною і кожен ізраїльтянин –  від малого до великого знає, що таке зброя і як нею користуватися. 

« Сьогодні ми для Вас продемонстрували натівське озброєння. Всі воїни ЗСУ мають уяву і вміють працювати з цією зброєю. Вона  більш  практична в бойових  умовах і добре себе зарекомендувала. Війна підштовхнула нас усіх, щоб у цьому розбиратись. У мене, приміром, восьмирічний син вже вміє чистити зброю, а дружина вміє споряджати магазини та знає як зарядити автомат», – поділився Олексій Твердохліб.

   Як розповідають інструктори, їхні заняття – це і удосконалення психофізичних якостей, розвиток концентрації та уважності, що покращує стрілецьку майстерність та призводить до нових  результатів. Усі, хто зареєструвався на навчання, пройшли перший блок – ознайомлення зі зброєю. Далі будуть наступні: практичний, а також навчання з домедичної допомоги! Остаточне завдання – підготувати  цивільне населення  до будь -яких екстремальних ситуацій, незалежно від того чи є воєнний стан у нашій державі, чи ні. Людина сьогодні повинна розуміти – що таке зброя, як нею користуватися і як нею хоча би себе не поранити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *