ЗА КНИГУ ПРО КВАСИЛІВ. ПИСЬМЕННИЦЯ АННА ЛИМИЧ – ЛАВРЕАТКА ПРЕМІЇ УЛАСА САМЧУКА

Письменниця та краєзнавиця  з Квасилова Анна Лимич стала лавреаткою літературної премії імені Уласа Самчука –  2023. Високої міської нагороди авторка була удостоєна  за книгу «Від чеського Kvasilova до рівненської громади», над якою працювала впродовж декількох років.

«Важко передати емоції, які я зараз відчуваю, адже робота над книгою тривала досить складно. Спочатку був ковід, потім почалась війна. Але підтримували мене мої друзі з Чехії, які допомагали із збором матеріалів. У книзі це теж описано у п’ятому розділі . А зараз відчуваю, що просто відкрилося друге дихання. Я завжди була в темпі, енергії, адже це дає поштовх для того, що я повинна зробити ще щось вагоме, бо мистецтво – це фронт, який вагомо впливає на здобуття перемоги», – поділилась Анна Лимич.

Видання вийшло в друк за сприяння громадської організації «Рівне Разом» та Генерального консульства Чехії. У книзі зібрано інформацію про історію чеських переселенців, які внесли вагомий внесок у розвиток Квасилова. Також має місце окремий  розділ  про нові сторінки селища з моменту приєднання до Рівного.

« Це важливий проект, оскільки він дає нам можливість зафіксувати та зберегти минуле Квасилова з мешканцями якого ми разом пишемо нові сторінки  вже нашої спільної історії», – зазначив секретар Рівнеради Віктор Шакирзян. 

Привітати Анну Лимич до Музею Уласа Самчука 20 лютого прийшло чимало відомих культурних та громадських  діячів. Серед них –  волонтерка та депутатка Рівнеради Катерина Марчук.

«Приємно відчувати себе дотичною до такої події. Так само приємно знати, що у Рівному є такі талановиті люди, які по крихтам збирають історію нашого краю», – поділилась Катерина Марчук.

  Для довідки. З початку заснування Премії її лавреатами стали такі рівненські письменники: Євген Шморгун, Петро Велесик, Василь Басараба, Ірина Одерако, Олена Медведєва, Микола Панченко, Ірина Баковецька-Рачковська, Віктор Мазаний, Олександр Ірванець, Галина Данильчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *