«Рівне Разом» та обласна філармонія оголошують конкурс музичних композицій для баштового годинника

Віктор Шакирзян, голова громадської організації «Рівне Разом» та Микола Орешко, директор Рівненської обласної філармонії, оголосили початок конкурсу на кращі композиції. Вони лунатимуть з найбільшого у місті баштового годинника, що знаходиться на фасаді органного залу, однієї з найстаріших будівель Рівного.

Голосування за кращі композиції, які лунатимуть з фасаду органного залу Рівного проводиться на сайті громадської організації «Рівне Разом». На вибір містян запропоновано десять мелодій класичної та органної музики, щонайцікавіше, містяни можуть запропонувати власний варіант. 

Варто зазначити, до відібраної музики потрапить три композиції, які наберуть найбільшу кількість голосів від рівнян. Саме вони лунатимуть щодня в обідній час. Ми закликаємо усіх рівнян, усіх, хто прагне зробити наше місто не тільки красивим, але й цікавим для гостей – долучатися до голосування. Давайте разом оберемо найкращі мелодії, які щодня будуть надихати рівнян та гостей міста своєю красою. 

Колишній костел Св. Антонія, на фасаді якого знаходиться баштовий годинник, зведений на знаковому місці для християн. Раніше на його місці були три римо-католицьких святині. Костел, будівництво якого розпочали у шістдесятих роках XIX ст., понад сотню років вважався найвищою будівлею у місті Рівному.  

Як ми повідомляли раніше, реставрація годинника на фасаді Зали камерної та органної музики в Рівному – вже на етапі завершення. Годинникарі проводять фінальні реставраційні та відновлювальні роботи. Хронометр, що має непростий механізм, реставрують під патронатом та за кошт Віктора ШАКИРЗЯНА, голови громадської організації “Рівне Разом”. До слова, причинами, які пошкодили механізм годинника були погодні умови, а саме волога, що потрапила на запчастини давнього годинникового механізму.  

Нагадаємо, що ремонт годинника відбувається у декілька етапів: від підготовчих, очисних, реставраційних робіт до повної збірки годинника. Професійні годинникарі, що займаються ремонтом, гарантують – у найближчі роки єдиному у Рівному баштовому годиннику буде потрібен лише профілактичний огляд. Планують застосувати такі технічні рішення, щоб жодні зовнішні фактори не загрожували механізму хронометра, який, відтепер, стане яскравим та мелодійним мірилом точного часу для всіх містян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *