У Рівненському краєзнавчому просто неба відновлюють експонати

Волонтери громадської організації “Рівне Разом” розпочали відновлення експозиції виставкового майданчика під відкритим небом Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Експонати музейної виставки давно потребували відновлення. Коштів, необхідних на реставраційні роботи у музею не вистачало. Рівняни говорять, що ця експозиція є візитною карткою музею, а робітники зазначають, що експозиція привертає увагу малечі. Працівники музею дуже довго звертались до різних організацій, шукаючи фінансування проекту відновлення експонатів. На прохання про допомогу відреагувала громадська організація “Рівне Разом”.

Волонтери “Рівне Разом” уже розпочали роботи з відновлення та реставрації експозиції. Вони хочуть повернути експонатам вигляд, який ті мали від самого початку, відзначимо, що усі роботи проводять консультуючись з музейними працівниками. Відновлення експонатів та приведення їх до ладу – забезпечить умови для їх подальшого збереження.

На майданчику Краєзнавчого музею під час проведення робіт був присутній і голова громадської організації “Рівне Разом” Віктор Шакирзян. Журналістам він повідомив, що:

“Роботи з відновлення експозиції ведуться дуже обережно. Волонтери докладуть максимум зусиль, щоб реставруючи експонати зробити їх вигляд максимально близьким до оригінального, – зазначає Віктор ШАКИРЗЯН. – Краєзнавчий музей – це унікальний заклад у Рівному. Він, по суті, є скарбницею міста, де зберігається історія нашого міста. І споруда музею, і експонати, розміщені в ньому є історичним надбанням міста. Раніше в цьому будинку розміщувалась гімназія, де навчались і викладали видатні діячі науки та літератури. Отже, разом ми повинні зробити усе можливе, аби створити максимально сприятливі умови для підтримки та розвитку цього закладу”.

Голова правління БО “Фонд Рівненського Обласного Краєзнавчого Музею” Тетяна Самсонюк говорить, що надана громадською організацією “Рівне Разом” допомога сьогодні, як ніколи, потрібна музею, бо це показує, що робота рівненських музейників важлива громаді, що вони не залишились сам на сам зі своїми проблемами:

“Є у Рівному люди готові підставити дружнє і сильне плече у справі збереження історичної спадщини міста. Вже зараз, ГО “Рівне Разом” відновлює експозицію нашого музею, реставруючи експонати сімдесятилітньої давнини. А далі ми запланували ще одну надзвичайно цікаву, акцію. І хоча, поки, це сюрприз, уже зараз можу сказати, що вона яскраво продемонструє внесок рівнян у світову науку та економіку”.

Один з пріоритетних напрямків діяльності “Рівне Разом” – збереження історичної і культурної спадщини міста Рівного, адже саме історія формує наше розуміння, ким ми є в цьому світі.

Нагадаємо, єдиний у місті баштовий годинник на фасаді будівлі Зали органної і камерної музики був відремонтований завдяки фінансовій підтримці Віктора Шакирзяна і громадської організації “Рівне Разом”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *