У Рівному запрацював баштовий годинник на фасаді органного залу

26 серпня відбудеться урочисте відкриття баштового годинника на фасаді Зали камерної та органної музики.

Унікальний годинник довгий час залишався нерухомим. Відновити його роботу планували давно, та заклад комунальний, і коштів на це не виділяли. Аби ексклюзивний хронометр запрацював – керівник філармонії Микола Орешко звернувся до ГО “Рівне Разом” з проханням посприяти у дороговартісному ремонті. Віктор Шакирзян, голова організації, підтримав ідею реставрації годинника, адже вважає його родзинкою філармонії та міста.

Процес реставрації хронометра відбувався у декілька етапів, годинникарі провели підготовчі, очисні та реставраційні роботи. Тож, тепер баштовий годинник працює та стійкий до кліматичних умов. А завдяки спеціальному механізму щогодини з нього лунатимуть всесвітньо відомі композиції.

Напередодні, Віктор Шакирзян, голова громадської організації «Рівне Разом» та Микола Орешко, директор Рівненської обласної філармонії, ініціювали конкурс, аби рівняни обрали кращі композиції для баштового годинника. Голосування відбувалось на сайті “Рівне Разом”. На вибір містян було запропоновано десять мелодій класичної та органної музики, а також рівняни могли запропонувати власний варіант.

Голосування завершено і рівняни обрали три мелодії, які лунатимуть щодня в обідній час. Це “Мелодія” Мирослава Скорика, яку називають втіленням української душі, всесвітньо відома композиція Миколи Леонтовича – “Щедрик” та неофіційний гімн нашої країни – “Україно” Тараса Петриненка.

Віктор Шакирзян, вважає органний зал – перлиною Рівного, яка об’єднує митців з усього світу, адже саме тут покоління рівнян виховуються на взірцях класичної музики. Відтепер, баштовий годинник буде радувати класичними мелодіями рівнян та гостей міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *