ІМЕНЕМ ВІДОМОГО АВТОГОНЩИКА НАЗВУТЬ ОДНУ З НОВИХ ВУЛИЦЬ РІВНОГО

65 років могло  би виповнитись легендарному автогонщику, 16-ти разовому чемпіону України у шести дисциплінах автоспорту Сергію Пелешку ,який раптово пішов з життя у 2020-му році. 10 березня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка, присвячена пам’яті видатного спортсмена з Рівного. Працівники музею разом з братом Сергія Миколою Пелешком представили широкому загалу цінні, тепер уже музейні експонати: нагороди та Кубки, спортивне спорядження гонщика, цікаві біографічні світлини.Окрім того,  на подвір’ї музею вишикувались автомобілі, які принесли славу Сергію Пелешку.

«Сергій завжди був оптимістом та мав великі і амбітні плани щодо розвитку автомотоспорту на Рівненщині. Шкода, що не встиг втілити все в життя. Тепер цим займаємось ми, його послідовники. Виставка – один із запланованих заходів, які ми разом з Автомобільною федерацією України вирішили представити широкому загалу», – розповів брат Сергія Микола Пелешок.

Попри воєнний стан, на виставку  до Рівного завітали справжні зірки автомотоспорту: Сергій Малик, Олександр Залюк старший, Леонід Косянчук, Олександр Кабаник, Сергій Трутнєв, Віталій Лисак та інші. Приємно було бачити серед присутніх і майбутнє рівненського спідвею  –  вихованців спортивно-технічного клубу «MARCHENKO speedway racing».

  Візитною карткою спортивного Рівного. Саме так у своїй промові назвала родину Пелешків  депутатка Рівнеради  Катерина Марчук.

«Вся їхня родина є свідомими, патріотичними і талановитими людьми. Зокрема, брат Сергія Григоровича Микола Пелешок став одним із ініціаторів відкриття сьогоднішньої виставки, і є багаторічним очільником «Рівненського автомобільного клубу», а Павло Пелешок – ветеран АТО, відомий режисер. За збігом обставин саме в цей день вийшла у широкий кінопрокат його документальна стрічка «Життя на межі», присвячена російсько-українській війні. Маємо пишатися цією родиною та всіляко підтримувати у Рівному», – вважає депутатка.

     Втім не лише на словах, а й конкретними діями на рівні міської влади за плановано вшанувати ім’я легенди автоспорту. За повідомленням секретаря Рівнеради,  голови комісії з перейменування вулиць та  міських об’єктів Віктора Шакирзяна, під час нещодавнього прийому громадян він отримав лист-звернення від Автомобільної федерації України з клопотанням назвати одну з нових вулиць Рівного іменем Сергія Пелешка.

«Уже на найближчому засіданні комісії буде розглянуто це питання. У цій ситуації  ім’я спортсмена говорить саме за себе. Думаю чимало рівнян підтримають це звернення», – вважає Віктор Шакирзян.

Виставка пам’яті Сергія Пелешка в Рівненському обласному краєзнавчому музеї  діятиме впродовж місяця. Усі бажаючі матимуть змогу ознайомитись з історією його спортивної  кар’єри на другому поверсі музею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *