27 липня виповнилось рівно три роки з моменту початку роботи громадської приймальні «Рівне Разом». За цей непростий для рівнян період, офіс по вулиці Соборній, 13 став особливим місцем на карті громади, куди усі охочі можуть звернутись за допомогою, консультацією та порадою.
Як пригадує Почесний президент ГО «Рівне Разом» Віктор Шакирзян, приймальня розпочала свою роботу з ініціативи громадських активістів, до якої він прислухався та підтримав. Пройдений командою волонтерів шлях показав правильність такого рішення. Адже щодня сюди приходять десятки людей, аби залишити свої звернення щодо розв’язання актуальних для нашого міста питань. Окрім того, тут проводяться регулярні зустрічі з депутатами, що дозволяє рівнянам поділитися своїм баченням щодо покращення інфраструктури, озвучити пропозиції щодо функціонування різних галузей та життя громади вцілому, повідомити про ту чи іншу проблему.
«Найголовнішим для нас завданням тоді було налагодити безпосереднє спілкування з людьми, зрозуміти, які проблеми для них є найактуальнішими. На той момент, ми проводили десятки зустрічей із мешканцями в різних мікрорайонах міста і бачили, що потреб і проблемних питань дуже і дуже багато. Це привело нас до розуміння, що нам потрібне місце, куди людина може прийти зі своїм зверненням, проблемою, місце, де її вислухають, нададуть, у разі необхідності, якісну юридичну консультацію, допоможуть організувати зустріч з її депутатом і, найголовніше, всі ці звернення будуть потрапляти в єдину електронну базу і систематизуватись. І таке місце, дякуючи надзвичайно професійній команді наших волонтерів, нам вдалося організувати. Приємно, що за ці три роки, основний склад команди, яка працює у громадській приймальні «Рівне Разом» майже не змінився. Особисто для мене, це означає, що колектив, який три роки тому стояв біля витоків створення цієї справи, не втратив ентузіазму і бажання допомагати людям, виконуючи свою роботу професійно та з любов’ю. Сьогодні саме нашим волонтерам хочеться найбільше подякувати за їхню працю і привітати з річницею, адже завдяки їхнім зусиллям наша громадська приймальня та волонтерський центр, створений на її базі з початком повномасштабного вторгнення, успішно працюють», – зазначив Віктор Шакирзян.
Розуміти та усвідомлювати свою роль у розбудові територіальної громади в умовах війни, робити те, що можеш, робити якісно, до вирішення проблем ставитись відповідально, приймати виклики війни, реагувати, допомагати та, попри все, рухатися вперед. Такі настанови дає своїй команді під час нарад голова громадської організації «Рівне Разом» Світлана Марчук. Офіс приймальні – саме те місце, де і народжуються нові ідеї, проекти, волонтерські ініціативи.
«Громадська приймальня «Рівне Разом» є візитною карткою усієї нашої команди. Саме за їхньою роботою наші мешканці дають оцінку усім представникам «Рівне Разом». Дуже хочеться подякувати насамперед керівниці приймальні Іванні Одейчук та усій команді за ефективну і злагоджену роботу. З цими людьми нам разом вдалося реалізувати чимало важливих проектів: від вирішення проблем мешканців громади до постійного формування та доставки гуманітарних вантажів для наших захисників та захисниць на фронт і не лише. Я, як голова організації, не можу уявити роботу структури в цілому без присутності у ній офісу на Соборній,13. Це місце, де народжуються свіжі ідеї та рішення, якщо хочете – комунікаційний майданчик 24/7 з нашими мешканцями, душа усієї нашої команди. Так тримати! РАЗОМ до Перемоги!“, зазначила голова ГО «Рівне Разом» Світлана Марчук.
З перших днів роботи приймальні її координаторкою стала відома у молодіжному та громадському середовищі міста активістка Іванна Одейчук. Тут, як зізнається Іванна, вона змогла вдосконалити та сповна реалізувати увесь той досвід, який здобула раніше.
«Можна багато говорити про ефективні вектори розвитку громадсько-політичних рухів, волонтерських об’єднань на різного роду тренінгах та семінарах. Втім, ніщо не замінить живого спілкування з мешканцями, прагнення зрозуміти їхню проблему та максимально можливим чином допомогти. Аналізуючи три роки роботи нашої громадської приймальні, нам вдалося прийняти декілька десятків тисяч громадян, надати юридичну та гуманітарну допомогу понад 100 тисячам мешканців, включаючи внутрішньо переміщених осіб. Також за цей час саме з нашої ініціативи було проведено сотні волонтерських заходів та акцій задля формування позитивного іміджу нашої громади на мапі України, Європи та світу. Цифри та результати говорять самі за себе. Рухаємось далі», – розповіла Іванна Одейчук.
Інформаційний супровід роботи громадської приймальні «Рівне Разом» – напрям відповідальності прес-служби. Її очільником є рівненський медійник Андрій Смусь. За його плечима – багаторічний досвід роботи у друкованих та електронних медіа України. Рішення приєднатись до команди Андрій прийняв з декількох причин.
«У ГО «Рівне Разом» є постійна комунікація з мешканцями, активістами та депутатами. Всі ми є частиною одного цілого – громади. Саме тут, в стінах нашої приймальні, це відчувається ледь не щодня: рівняни ініціюють свої пропозиції щодо покращення життя чи інфраструктури міста, працівники приймальні їх опрацьовують, а депутати нашої фракції в Рівнераді намагаються заручитись підтримкою усього корпусу. Так було з ремонтами доріг та дворових територій, озелененням парків та скверів, встановленням дитячих та спортивних майданчиків. І не лише. Завдання прес-секретаря – фіксувати роботу команди та висвітлювати її результати перед громадою», – зазначив Андрій Смусь.
Ранок 24 лютого 2022 року команда «Рівне Разом», як і всі українці, запам’ятає на усе життя. «Розпочалась війна!» … Ці слова, були на устах усіх рівнян того дня. Тоді, ми прийняла рішення переформатувати свою роботу до умов воєнного стану. Так при громадській приймальні «Рівне Разом» з’явився волонтерський центр. Саме в цей непростий час до нашої команди приєдналась волонтерка Олена Симків. Прийом громадян, спілкування з мешканцями, реєстрація звернень, формування та видача разової гуманітарної допомоги – цим займається Олена.
«Найважче у роботі, – зізнається волонтерка, – зустрічати відразу з порогу людей, яких привела до нас біда: втрата рідних на війні, вщент зруйноване від ракетних обстрілів помешкання, відсутність засобів для проживання та харчування. Ти розумієш, що не завжди можеш допомогти таким людям. Але намагаєшся віднайти слова, щоб хоч трішечки заспокоїти, підтримати, не дати втратити надію та віру у добро. Це – найважче. Приємно, коли згодом зустрічаєш наших відвідувачів на вулицях міста з посмішкою на обличчі. Десь тут відчуваєш і свій внесок. Саме це для мене і є тією нагородою за пророблену роботу», – зізнається Олена.
За можливість отримувати разову гуманітарну допомогу в стінах приймальні «Рівне Разом», мешканці та внутрішньо переміщені особи міста повинні завдячувати депутатці Рівнеради Катерині Марчук. З перших днів війни, перебуваючи у Польщі разом з командою волонтерів, саме пані Катерина налагодила логістику з доставки гуманітарних вантажів з країн Європи до Рівного та до місць ведення бойових дій. Тоді офіс громадської приймальні «Рівне Разом» і перетворився на волонтерський штаб, до якого доставлялась допомога та розподілялась за призначенням.
«Ціную команду громадської приймальні за постійну співучасть в усіх ініціативах, які народжуються нашою волонтерською спільнотою: благодійні ярмарки, підтримка наших воїнів, збір та доставка гуманітарної допомоги, турбота про соціально незахищених громадян. З перших днів війни нам разом вдалося об’єднати зусилля і налагодити роботу. Причому кожен самостійно обирав собі той напрям, де міг бути максимально корисним. Це не ті люди, яким потрібно вказувати та давати розпорядження, що і як робити. Кожен з них на інтуїтивному рівні відчуває, де повинен бути в даний момент і що має робити. Три роки – важлива дата, особливо коли озираєшся та аналізуєш, що вже зроблено. Але найважливіше, коли є спільне розуміння, що ми разом повинні робити далі», – розповіла Катерина Марчук.
Щомісяця в громадській приймальні здійснюється прийом громадян представниками фракції «Рівне Разом» в міській раді. Василь Харковець – депутат з неабияким досвідом. Каже, роботу приймальні йому є з чим порівняти.
«Особисто для мене важливим є те, що двері приймальні «Рівне Разом» ні на день не зачинялись як під час передвиборчої кампанії до органів місцевого самоврядування, так і після її завершення. Минуло вже три роки і, гадаю, немає у громаді такого мешканця, який би не знав сьогодні про діяльність офісу на Соборній,13. Повірте, рівняни цінують постійність та результативність у роботі місцевих депутатів. Це, без перебільшення, не віднімеш у команди «Рівне Разом». Так тримати!», – поділився Василь Харковець.
Депутат Сергій Рибачок є представником Постійної депутатської комісії в Рівнераді з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та соціального захисту населення, захисту учасників бойових дій і членів сімей загиблих героїв Небесної сотні та учасників бойових дій.
«У зв’язку з повномасштабною агресією кількість звернень від рідних загиблих Героїв та безпосередньо самих учасників бойових дій до мене, як депутата, зросла. Проблеми та потреби у кожного з них різні. Інколи на мій прийом до депутатської приймальні приходять виборці з проханням надати разову гуманітарну допомогу або підказати як правильно сформувати депутатське звернення і не лише. Саме волонтери «Рівне Разом» у цьому неабияк допомагають. Вкотре переконуюсь – результативна робота будь-якої громадсько-політичної сили у значній мірі залежить від ефективної роботи її головного офісу. Дякую колективу приймальні «Рівне Разом» за працю», – розповів Сергій Рибачок.
Депутати від фракції «Рівне Разом» Святослав Стельмащук та Михайло Жаровський представляють в міській раді округи, куди входять найбільші житлові масиви міста – «Північний» та «Ювілейне». Звернень та пропозицій найбільше надходить саме від мешканців цих районів.
«90% питань порядку денного сесії Рівнеради – земельні питання. Я представляю інтереси своїх виборців не лише на ввіреному мені окрузі, а й працюючи в земельній комісії міської ради. В умовах воєнного стану чимало проектів рішень, пов’язаних з оформленням права власності на землю, продовженням договорів оренди чи навпаки їх скасування, потребують ретельного вивчення. Я хочу подякувати колективу приймальні за систематичне опрацювання звернень громадян. Часто деякі проблеми потребують юридичного супроводу та медійного висвітлення. І тут без вас ніяк. Ваша робота неабияк сприяє швидшому вирішенню потреб мешканців. Зі святом Вас!», – зазначив Святослав Стельмащук.
«За три роки роботи громадської приймальні її колектив зростав і зростає разом з представниками усієї команди «Рівне Разом». Ви – наші «очі та вуха». Саме Ви часто підказуєте нам, депутатам, на що насамперед слід звернути увагу на своїх округах, опрацювавши перед цим стоси паперів та звернень від мешканців. Пишаюсь, що працюємо разом! Господнього Вам благословіння!», – розповів Михайло Жаровський.
Подяка від мешканців, які скористались послугами громадської приймальні «Рівне Разом» це і справді – найвища нагорода для усієї нашої команди сьогодні. Саме Ви, шановні рівняни, квасилівчани, внутрішньо переміщені особи, допомагаєте нам формувати подальші проекти, ініціативи, аби разом продовжувати брати активну участь у розбудові та розвитку як нашої територіальної громади, так і держави загалом. Дякуємо Вам за це! Будемо разом!







