Успіх - це хороша ідея і сильна команда!

Віктор Шакирзян, відомий у Рівному підприємець і ме- ценат, уже кілька років поспіль підтримує цілу низку проектів соціального спрямування. Під його опікою перебувають медичні і реабілітаційні заклади, дитячі будинки, храми, військові підрозділи у зоні АТО/ООС. Він звик допомагати непублічно, але сьогодні потрібно об’єднати зусилля усіх рівнян задля допомоги тим, хто цього потребує. Саме тому на початку цього року була створена ініціативна група «Рівне Разом», яка перетво- рилась в дієву громадську організацію. На думку її ак- тивістів, висвітлювати добрі справи потрібно постійно, адже хороший приклад спонукатиме усіх небайдужих рівнян долучатись до благодійних ініціатив.

Отже, хто він – голова громадської організації “Рівне Разом” Віктор Шакирзян? Чим керується у житті? Чому він вкладає чимало часу і зусиль у благодійність? На ці та інші питання спробуємо знайти відповіді у форматі короткого інтерв’ю.

– Вікторе, у вас незвичне прізвище, звідки Ви родом?
– Народився я у Бабині, неподалік від Рівного. Тато Володимир працював водієм, мама Світлана – на цукровому заводі. У нас звичайна українська родина. Прізвище мені дісталося від дідуся по татовій лінії, він мав татарське коріння. Тут, на Рівненщині, коли повертався з фронту після війни, він зустрів мою бабусю, закохався і залишився на все життя.

– Ви виросли у селі?
– Так – і пишаюсь цим! Я з приємністю згадую дитинство – доводилось багато працювати, допомагати батькам по господарству і це виробило звичку постійно перебувати в русі та долати перешкоди. Дозвілля у нас було надзвичайно цікавим. Ми багато займалися спортом – грали у футбол, хокей, волейбол, ходили в походи. Саме тоді у мене з’явилися перші справжні друзі, з якими ми у дуже близьких відносинах і до сьогодні.

– Що для Вас Рівне?
– Це рідне для мене місто, яке я люблю. Я знаю у Рівному кожну вулицю і кожен будинок, адже живу і працюю тут уже понад 20 років. Намагаюся вирішувати місцеві проблеми, власне, заради цього ми і створили організацію «Рівне Разом». Я абсолютно щиро вважаю, що ми живемо у найкращому місті України і повинні зробити так, щоб сумнівів у цьому не виникало.

– Розкажіть про Вашу сім’ю?
– У мене велика родина – дружина та четверо дітей. Влад і Ілля уже дорослі, працюють. Вони у мене самостійні хлопці, воліють самотужки будувати власне життя. Софійка та Віктор навчаються у школі, тішать своїми успіхами практично щодня.

– Чому вирішили займатися благодійністю, адже це забирає досить багато часу і вимагає значних зусиль?
– Давно зрозумів, що бізнес має бути соціально відповідальним. Успіхи “ЗАХІД-ТРАНСБУДУ” дозволили звернути увагу на проблеми, які я можу допомогти вирішити, використовуючи власний досвід і знання. Тому почав долучатися до різних благодійних проектів, насамперед – допомагав дитячим медичним закладам. З початком війни на Донбасі почав допомагати нашим військовим. Власне, як і тисячі інших людей. Під час волонтерської діяльності познайомився з багатьма однодумцями і тоді виникла ідея об’єднатися в громадську організацію, яка робить наше Рівне кращим.

– Пане Вікторе, ви займаєтесь підприємництвом і бізнесом протягом тривалого часу, Ваші компанії «Захід-Трансбуд» та «Рівнетрансбуд» є прикладом успішності. У чому секрет успіху?
– Знаєте, я завжди розглядав бізнес як спосіб чесно заробити гроші. Для того, щоб стати успішним, потрібно багато працювати і не боятися труднощів. Для перемоги потрібна сильна команда. Я завжди працював і працюю із замовниками так, щоб наша співпраця була корисна усім. Але є ще один важливий факт. З дитинства я з завмиранням серця дивлюся на вантажівки, на роботу водіїв. Дід під час війни був механікомводієм, батько все життя працював водієм, та й зараз сідає за кермо вантажівок. Мати власний автопарк вантажних автомобілів було моєю дитячою мрією. Батько з малих років не лише брав мене до кабіни вантажівки, але і вчив впевнено кермувати. Тому і бізнес ми почали в цій сфері — робили те, що нам подобалося. Ця справа стала одночасно і приємною роботою, і найцікавішим у житті хобі. З часом сформувалася міцна команда. Є, звісно, виклики, від яких ми не залежимо, приміром, карантин який зараз вдарив по всіх галузях бізнесу в Україні. Але з хорошою командою, з людьми, яким довіряєш, такі виклики долаємо набагато легше.

В ГОРУ