Спільна перемога: Роботу дитсадків Рівного відновлено

До громадської організації «Рівне Разом» звернулись обурені байдужістю влади батьки дошкільнят.  Все тому, що понад чотири місяці малеча не відвідує дитячі садочки, а батьки не мають можливості повноцінно працювати. Керівник організації Віктор ШАКИРЗЯН вирішив відреагувати на звернення і допомогти батькам домогтись відкриття дитячих садочків у Рівному.

Першим кроком стало створення електронної петиції на сайті Рівнеради. Голова ГО «Рівне Разом» Віктор ШАКИРЗЯН переконаний, що лише чіткий алгоритм протиепідемічних заходів дозволить зберегти здоров’я дітей в умовах продовження карантину. Саме тому, він зазначив в тексті петиції той факт, що батьки вимушені брати дітей на роботу, проводити час у громадських місцях, брати з собою у міський транспорт, тим самим наражаючи дітей на ще більшу небезпеку.

Відповідно було напрацьовано ряд вимог до міської ради:

1. Створити спеціальну робочу групу з напрацювання особливих протиепідемічних заходів у ДНЗ міста для роботи в умовах карантину з залучення фахівців медиків та представників батьківських комітетів.

2. Невідкладно звернутися до Міністерства освіти та науки з вимогою розробити відповідний механізм для роботи навчальних закладів в умовах збереження карантину.

3. Забезпечити усі дошкільні освітні заклади міста засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими засобами. 4. Забезпечити ефективний контроль (з залученням представників громадськості та МОЗ) за дотриманням усіх визначених протиепідемічних заходів під час роботи дошкільних освітніх закладів.

Щоб влада Рівного почала діяти, електронну петицію мали підтримати 300 людей.

Згодом Віктор ШАКИРЗЯН зустрівся з ініціативними представниками батьківських комітетів, аби спільно напрацювати алгоритм дій з відновлення роботи дитячих садків, враховуючи усі запобіжні заходи та карантинні обмеження.

Оскільки влада не відреагувала на звернення батьків, представники ГО «Рівне Разом» організували пікет біля  Міністерства освіти і науки у Києві, та провели майже двогодинну робочу зустріч з представниками міністерства. Ключовою вимогою було вплинути на владу у Рівному, яка ігнорувала батьків дошкільнят. Паралельно, петиція Віктора Шакирзяна з вимогою відкрити дитячі садочки набрала необхідні 300 голосів.

Такий крок виявився дієвим. Представник МОН Віктор Сальков запевнив, що Міністерство звернеться до обласного департаменту освіти з рекомендацією відновити роботу дитячих садків, але лише за умови жорсткого дотримання карантинних обмежень.

Відтак, мерія та депутати під тиском громади вимушені були відреагувати. 8 липня на міській комісії ТЕБ та НС було дозволено відкрити усі міські дитячі садочки.

«Вітаю зі спільною перемогою! Місцеві чиновники дослухалися до наших звернень. Активісти та волонтери ГО «Рівне Разом» досягли основноії мети, аби влада почала діяти! Сьогодні Комісія ТЕБ і НС прийняла довгоочікуване рішення нагальної? проблеми, з якою зіткнулися тисячі рівнян, – каже пан Шакирзян. – Сподіваюсь, що чиновники зуміють організувати дотримання всіх вимог для збереження життя і здоров’я дітей та працівників закладів». Ціль, яку ставили перед собою батьки, педагоги та активісти громадської організації «Рівне Разом» можна вважати досягнутою, адже після проведених громадських слухань з батьками, електронної петиції, в якій було чітко визначено вимоги щодо врегулювання роботи дитсадків у період карантину, пікетування Міністерства освіти дошкільні дитячі заклади таки відкриють з 20 липня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *