Рівняни дотримуються карантинних обмежень і сподіваються на поліпшення ситуації

Активісти громадської організації “Рівне Разом” опитали близько 5000 рівнян в рамках акції “Збережемо життя разом”. Питання стосувалися їхнього ставлення до карантинних обмежень, запроваджених у місті. Окрім цього, учасники роздали понад 20 000 захисних масок з короткими телефонними довідниками екстрених служб.

За попередніми результатами більшість опитаних (78%) з розумінням ставляться до протиепідеміологічних заходів, та готові дотримуватись їх для протидії поширенню захворювання. Дев’ять із десяти рівнян (понад 91%) у людних місцях намагаються тримати соціальну дистанцію. Водночас, лише половина користується засобами індивідуального захисту – масками, рукавичками та антисептиками.

Що стосується оцінки дій влади – 53% рівнян вважають карантинні обмеження вчасними, але при цьому зазначають, що місцеві чиновники не завжди адекватно реагували на потреби мешканців, часто намагаючись перекласти відповідальність за забезпеченням належних умов на центральні органи.

Значна частина опитаних погодилась, що система виявилась не готовою до боротьби з пандемією, адже більшість нагальних проблем, як от забезпечення лікарень засобами індивідуально захисту, доїзд лікарів до місця роботи та допомога соціально незахищеним верствам населення, лягла на плечі громадських активістів та волонтерів.

Мешканці Рівного відзначають, що однією з ключових проблем, з якою вони зіткнулися, стала можлива втрата роботи. Про це заявили 63% респондентів. Майже 47% опитаних наголошують на тому, що серйозною проблемою для них стало закриття освітніх закладів та дитячих садків, а також обмеження руху громадського транспорту (51%) та перебої у роботі медичних закладів (близько 42%).

Для вирішення цих проблем, на думку містян, необхідно долучати до управління містом активістів та простих мешканців. Це дасть можливість враховувати інтереси та потреби громади. Попри всі складнощі, які виникли у зв’язку з поширенням COVID-19, рівняни зберігають позитивний настрій та сподіваються, що завдяки взаємодії активістів, волонтерів, громадян та чиновників епідемію вдасться подолати і місто в найближчий час зможе пристосуватись до життя в нових реаліях

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *