РЕАНІМОБІЛЬ З НОРВЕГІЇ ВЖЕ НЕЗАБАРОМ ВІДПРАВИТЬСЯ НА ПЕРЕДОВУ

Саме з цією метою волонтери зі Скандинавії привезли до Рівненського будинку ветеранів автомобіль швидкої допомоги, обладнаний усім необхідним. Ян Лунд і Четель Гоген здавна допомагали Україні боротися зі загарбниками. Однак в рівному вони вперше. Раніше волонтери перевозили свої гуманітарні вантажі до польського міста Люблін – там знаходиться організований рівнянами гуманітарний хаб, а звідти – до України. Цього разу до Рівного вирішили приїхати самі.

«Я сам учасник бойових дій і мені добре відомо, що таке війна, – розповідає скандинавський волонтер Ян ЛЮНД. – Для мене – це справа честі та армійської солідарності бути поруч із вами. Адже ваші воїни демонструють просто чудеса на полі бою, гідні захоплення та підтримки».

Будинок ветеранів з початком війни майже цілодобово працює на перемогу. Автомобілі, амуніція, медикаменти, засоби гігієни – і це далеко не повний перелік, яким постійно забезпечують наших захисників на фронті рівненські волонтери.

«Важливу роль тут відіграють представники нашої діаспори у всьому світі, – каже очільниця Будинку ветеранів Вікторія ШИНКАРЕНКО. – Мабуть, важко уявити, якою була б у цей період волонтерська мережа, якби не українці за кордоном. Яскравий приклад – ось цей візит гостей із Скандинавії. Саме завдяки нашим землякам у Норвегії вдалося налагодити канал доставки гуманітарної допомоги».

Своє знайомство з друзями зі Скандинавського півострова добре пам’ятає депутатка Рівнеради Катерина МАРЧУК. Вона з перших днів війни разом зі своєю командою розгорнула волонтерський хаб Громадської організації «Рівне Разом» у Любліні. Та й перші гуманітарні вантажі з Норвегії прибували саме на її волонтерський склад.

«Тоді в Європі було нереально знайти людей, згодних доставляти гуманітарну допомогу на фронт. Саме наш волонтерський склад у Польщі і став тим посередником між Європою та Україною. Адже охочих допомогти було чимало. Проблема була в логістиці. Наше завдання полягало в тому, щоб прийняти допомогу, перезавантажити на наш транспорт та доставити в Україну. Так ми й познайомились із Яном та Четелем. Надзвичайно приємно бачити їх сьогодні разом з нами, тут в Україні», – поділилась Катерина Марчук.

Секретар Рівнеради Віктор ШАКИРЗЯН добре пам’ятає, як фактично з перших днів війни багато волонтерів за кордоном шукали різні способи, аби відправити українцям допомогу. І рівнянам на місцях доводилось просто з коліс, без будь-якого попереднього досвіду, організовувати цю роботу. Було непросто. Але досить швидко всі розподілили між собою обов’язки. Хтось домовлявся про транспорт, інші організовували розвантаження, сортування і подальшу відправку в «гарячі» точки. Зараз це вже сотні людей, яким окремо потрібно вклонитися за їхню самовіддану працю.

«Хочу щиро подякувати також і нашим норвезьким гостям за цей візит та допомогу! – наголошує Віктор Шакирзян. – Вони – яскравий приклад того, наскільки українці та європейці тепер єдині та згуртовані. Адже ця війна триває далеко від їхнього дому і ніхто не змушував їх долати тисячі кілометрів та доставляти цей та інші вантажі. Вони – люди доброї волі, які співпереживають Україні у її боротьбі з агресором. Ця допомога безцінна, адже рятуватиме життя наших воїнів і цивільних людей. Це стосується й подарованого автомобіля «швидкої», який вже незабаром передадуть на передову».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *