ГОЛОВА РІВНЕНСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ КІКБОКСИНГУ WAKO РОМАН КРОЛЬ ПРО ПІДГОТОВКУ ДО ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ СЕРЕД ДОРОСЛИХ

Попри війну та втрати, які, на превеликий жаль, несе і спортивна спільнота нашої держави, розвиток галузі триває. Не виключення – силові види єдиноборств, з яких  кікбоксинг WAKO завжди посідав чільне місце як в межах нашої області, так і на території України. Про роботу та плани великої спортивної родини цього видовищного виду спорту на Рівненщині говоримо із Заслуженим тренером України, головою Рівненської федерації кікбоксингу WAKO Романом Кролем.

  • Який період переживає сьогодні кікбоксинг WAKO зокрема, та дорослий спорт загалом ?

  Дорослий спорт Рівненщини розпочав відроджуватися в таких людях, як Владислав Орел, Ігор Дудник, Дмитро Леоновець, брати Пашкови та інші. Втім, військова агресія цей процес дещо надломила. Причина – чимало  тренерів, зокрема Іван Хащівський, також ключові спортсмени є мобілізованими. Пашков молодший розпочав навчання у школі поліції. А ще отримані травми в процесі підготовки вихованців Ігоря Гуцалюка далися взнаки … Дорослий спорт Рівненщини в цьому році зазнав значних змін, на відміну від юніорів, котрих ми в складі делегації із 40 чоловік представили на юніорській національній першості від Рівненської області.

  • Чи все так виглядає песимістично?

 Ні, звісно! Наразі ми маємо трьох учасників у ринговому розділі «К-1». Серед них призерка Всесвітніх Ігор, ЗМС Аліна Мартинюк, найтитулованіша атлетка області, котра наразі проходить підготовку в Європі. З початком війни там втілюється її основний річний макрокрок. Тут неабияк їй допомагає її молодий чоловік, котрий, за велінням долі, є також тренером і допомагає тримати спортсменку у формі. Наскільки успішно, –  покажуть два найближчих змагання з кікбоксингу WAKO.

  • Ну а які прогнози даєте Ви , як головний тренер Аліни?

Не  передбачаю сильної конкуренції на національному старті. Та, забігаючи наперед скажу, що червневі змагання в Будапешті (Кубок Світу) завжди збирають серйозний кворум, і саме там стане зрозуміло, у яких кондиціях знаходиться Аліна. Ринг все покаже.

  • Окрім Аліни Мартинюк, кого би ще хотіли відзначити?

Наступний атлет-учасник Чемпіонату України – 2023 від Рівненщини – це Денис Доценко. Спортсмен нещодавно змінив своє місце проживання. Першочергову підготовку він проходив під керівництвом чернігівського тренера Віктора Михайловича, а вже з 2023 року змінив і місце проживання, і тренера. Маємо з ним амбітні цілі та плани. Проміжна сходинка в їх реалізації – це здобути статус І-го номера в складі дорослої національної збірної у ваговій категорії до 63,5кг . З січня по квітень Денис тренувався в Рівному. Виконали контрольні змагання в Австрії на Кубку Світу (здобули пояс чемпіона). Зараз Денис завершує крайній тренувальний збір. Виходимо на пік форми в столиці, де є велика кількість спаринг-партнерів. Розроблена програма, котра вже фактично виконана. Залишається виграти Чемпіонат України серед дорослих.

  •        В яких категоріях і які спортсмени ще заявлені Федерацією?

 В категорії до 91кг заявлений рівнянин Павло Голованчук, котрий проходить підготовку в Європі і на контрольному старті також виграв проміжні змагання серед європейців. Демонструє сильну українську школу К-1. Йому щастить знаходити спільну мову із зірками професійного рингу і разом з ними Павло проходить підготовку, де його спаринг-партнери його однолітки та виступають у однакових вагових категоріях. Також плануємо  проміжні контрольні точки – це Чемпіонат України серед дорослих та Кубок світу в Будапешті. І якщо перетин кордону та його повернення назад до Європи може стати на заваді щодо участі в національному старті, то в Будапешті точно буде його серйозна бойова практика і наш рівненський велетень там  братиме участь. Хочу відзначити, що спортсмени є вихованцями ДЮСШ 5 м. Рівного та клубу «Ліга Чемпіонів FCLC».

  •    Хто підтримує в умовах війни кікбоксинг WAKO, зокрема на Рівненщині? Чи складні часи показали хто є хто?

Партнери надійні та стабільні! І за це їм окрема та велика подяка! Насамперед, Національній федерації кікбоксингу WAKO, котра бере на себе відповідальність у цей час проводити змагання такого рівня. Величезна повага та подяка побратимам ЗСУ, що боронять наших атлетів і дають можливість тренерам, котрі в тилу тримають спортивний фронт та готують спортсменів до сезону 2023. Особисто я дуже очікую перемоги України та розраховую на можливість бути присутнім біля атлетів та тренерів Рівненщини і продовжувати відроджувати дорослу збірну. Тим більше, в Рівному сильна команда реалізації планів та цілей з  виховання молоді. Відкриваються нові клуби, розвивається державна спортивна інфраструктура. Нас підтримують і Почесний Президент Рівненської федерації Роман Курис, і Секретар міської Ради Віктор Шакирзян, та інші любителі спорту.

  • Дякую за розмову. Слава Україні! Героям Слава!.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *